Jaké jsou výhody a nevýhody půdní vestavby?

Půdní vestavba je vynikající způsob, jak ze svého domu udělat plnohodnotné bydlení pro klidný rodinný i více generační život. Jde o ekonomické řešení, které je oproti přístavbě nebo přestavbě naprosto nenáročné. Je to z toho důvodu, že plochu i přístřešek máte již hotový.

Výhodou půdní vestavby je jednoznačně i zhodnocení nemovitosti. Zateplením půdních prostor navíc snížíte náklady na energie. V případě, že je střecha v naprostém pořádku, je potřeba ji pouze zateplit, vybudovat příčky, podlahy, okna a dveře. K prostorům je vhodné vybudovat schodiště a prostory doplnit o rozvody vody, elektriky a odpadu.

Možné nevýhody půdní vestavby

Když pomineme veškeré technické i praktické zařízení podkroví, je třeba se nejprve zaměřit na krov. Ten musí splňovat všechny protipožární předpisy a musí být osazena bleskosvody. Pro zahájení výstavby je třeba mít povolení ke stavbě, které vydává příslušný stavební úřad a celou stavbu je třeba ohlásit.

Nejideálnější střecha pro půdní vestavbu je klasická sedlová. Doporučený sklon střechy je kolem 35° - 55°. Pro půdní přestavby se používají hlavně odlehčené materiály, velkou výhodou je i jednoduchý krov, který umožňuje využít v podstatě celou výšku od podlahy až po střechu. Zvětší se tím nejen prostor, ale komfort bydlení.

Kontaktujte nás

Pokud přemýšlíte o přestavbě půdních prostor, jsme tu pro vás. Na přiložených kontaktech se s vámi domluvíme na schůzce a zdarma vám vypracujeme návrh vaší realizace. Naši odborníci mají za sebou již celou řadu půdních vestaveb, takže jejich rady jsou více než cenné.

Zlepšete si komfort života, zhodnoťte vaši nemovitost. Investice do půdních prostor se rozhodně vyplatí.

TOPlist