Sádrokartonové příčky

Sádrokartonové příčky se používají pro rozdělení místností v novostavbách a starších domech. Jsou to tzv. nenosné dělící konstrukce, rozdělující prostory k většímu využívání. Tyto příčky se mohou využít prakticky kdekoliv. Zvláště vhodné jsou třeba pro kamenné obchody v pronájmu nebo chcete-li s co nejnižšími náklady dělit skladovací prostory. Dobře využitelné jsou ale i pro jiné nebytové prostory stejně jako pro domy a byty.

Sádrokarton je svým způsobem ohebný, takže se z něho dají vytvořit i mírně zaoblené hrany, které interiér vždy ozvláštní. Sádrokartonové příčky se staví na bázi suché výstavby, která je až o 50% rychlejší oproti výstavbě klasické (na lepidla, maltu, atd.).

Pro tepelnou izolaci se vkládá do jejich dutin obvykle minerální izolace. Jsou vhodné do všech místností, ovšem musí se používat správné druhy těchto desek, ty jsou rozděleny podle barev, které určují zásadní vlastnosti těchto příček. Základní jsou bílé. Červené jsou protipožární, impregnované zelené patří například do koupelny a modré jsou akustické. Každý sádrokartonář zná přesně správný postup stavby sádrokartonových příček i jejich správné umístění v daných prostorech. Na základě těchto kritérií docilujeme toho, že se nejen efektivně rozdělí místnosti, ale také zajistí bezpečnost a izolace proti vlhkosti.

Montáž sádrokartonových příček Brno a okolí

Montáž sádrokartonových příček je poměrně rychlá. Jejich instalace netrvá dlouho ve srovnání s takzvanou mokrou výstavbou. I cena za materiál a práci je podstatně příznivější. Jedná se tedy o levnější variantu, jak zmenšit nebo rozdělit místnost či vytvořit samostatný prostor. Vhodně jej leze použít i při menších opravách. Hodí se ne jen pro stavbu SDK příček, ale také pro podhledy, obklady stěn i podkrovní konstrukce.

Kontaktujte nás

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat, ochotně poradíme a rádi zajistíme:

  • Montáž sádrokartonových příček ve vašem bytě nebo domě
  • Montáž dělících příček pro kanceláře a obchody
  • Instalaci sádrokartonových příček ve skladových prostorách a výrobních halách
TOPlist