Půdní vestavby


Půdní vestavby v Brně i okolí

Podkroví je jedno z mnoha způsobů, jak si pořídit poměrně levné, ale zároveň komfortní bydlení. Za pomoci sádrokartonových desek se dá v půdních prostorech vytvořit či zrekonstruovat libovolné bydlení, jak jen dovolí dispozice půdy. Z toho důvodu jsou dnes půdní vestavby stále oblíbenějším prostorem. Velice snadno si o nevyužitý prostor pod střechou můžete rozšířit nebo vylepšit své bydlení. Taková nová půdní vestavba může být ideálním řešením, jak získat více prostoru pro rozrůstající se rodinu nebo jenom krásné bydlení, které je útulné a originální.

Velkou oblibu mají půdní vestavby i proto, že kombinace sádrokartonu, střešních trámů či krovů a např. částečně odrytého zdiva, dodává bydlení opravdu luxusní vzhled.

Sádrokartonové příčky splňují akustické, protipožární i izolační normy, s přihlédnutím na rozdělení půdních prostorů a to nejenom stěny, ale také stropy a podlahy. Navíc umožňuje rychlou a kvalitní realizaci půdní vestavby.

Před každým plánováním podkrovního bydlení vestavby je nejdříve třeba posoudit, do jaké míry bude nutná úprava střechy a stávajícího krovu k uvolnění prostoru pro nově vznikající obytný prostor. Pravděpodobně bude také nutné zpevnit a vyztužit podlahu. Nejlepším řešením je pozvat si odborníka, který dokáže také posoudit, zda vůbec charakter a stav nemovitosti umožní zavést do nových prostor vodu a elektřinu a jaké úpravy to vše bude obnášet. Nesmí se opomenout ani řešení pohodlného přístupu do půdních prostor. Se stavebními pracemi bude velmi pravděpodobně spojena i nutnost vyřízení příslušného stavebního povolení, které vám vydá místně příslušný stavební úřad.

Úplně nejideálnější střechou, jakou můžete pro půdní vestavbu mít, je sedlová střecha se sklonem 35 a více stupňů. Nižší střecha neposkytuje dostatečné pohodlí k dlouhodobějšímu užívání takových prostor. Ale i zde existuje řešení. Možností je provedení nadezdění celého obvodu domu. To už je ale pochopitelně také cenově náročnější. V případě sedlové střechy máte perfektní možnost na obou protilehlých stranách, které tvoří skloněné střešní roviny, vytvořit terasu či balkón a umístit okna. Ale i v druhých protilehlých stěnách, které tvoří štít domu, je možná zbudovat prostupy.

Půdní vestavba se může stát velmi příjemným bydlením, pokud se dobře navrhne počet, velikost a rozmístění střešních oken a vikýřů. V úvahu je při tomto plánování třeba brát i světové strany. Neméně důležitá je tepelná izolace ne jen proti úniku tepla, ale hlavně také proti přílišnému horku, kterým prostory pod střechou velmi často trpí.

Kontaktujte nás

Jsme odborníci na půdní vestavby v Brně a přilehlém okolí. Naši zkušení pracovníci vás navštíví, prohlédnou prostory pro budoucí podkrovní bydlení, připraví návrhy a zajistí kompletní práce pro realizaci vašeho nového obytného prostoru. Vy se pak budete těšit z profesionálně odvedené práce a krásného domova nebo chcete-li třeba i kanceláře.

TOPlist