Předsazené stěny


Předsazené stěny jsou ideální volbou při rekonstrukcích starých poškozených stěn, šikmých a nerovných zdí. Dají se využívat jak na zdi zděné, tak také dřevěné nebo betonové. Dávají tak starým stěnám krásný nový vzhled, ale nejvíce se využívají jako prevence proti požárům, tepelným ztrátám a akustickým vlastnostem.

Jedná se o typ takzvaného vnitřního zateplení domu. Předsazené stěny jsou umístěny vždy před starou, poškozenou, či nějakým způsobem deformovanou zeď, čímž jí propůjčují nejen zcela nový vzhled, ale také spoustu jiných výhod. Mezi některé z nich patří například lepší tepelná nebo také zvuková izolace.

Předsazené stěny lze realizovat v létě i v zimě

Díky tomuto druhu stěn se nemusí žádným způsobem zasahovat do fasády domu, a jelikož je montáž prováděna uvnitř domu, je realizace této varianty vhodná během kteréhokoliv ročního období, neboť nezávisí na počasí.

Předsazené stěny se dělí na dva druhy. Kotvené, které jsou zakotvené přímými závěsy do stěn a nekotvené. Tyto stěny za pomoci vložení mezi obě stěny tepelnou izolaci zajistí rychlejší ohřátí celé místnosti.

Vzhledem k tomu, že mezi stávající a novou stěnou vznikne prostor, může být využit například pro zavedení kabelů.

Nevýhodou však pro mnoho lidí může být, že po montáži předsazených stěn se prostor místnosti zmenší.

Pro rozdělení místností se používají také sádrokartonové příčky.

V případě zájmu o více informací ohledně předsazených stěn nás neváhejte kontaktovat. Provádíme také montáže střešních oken Velux, rekonstrukce půdních vestaveb a montáž minerálních podhledů.


TOPlist