Oprava rýh a děr v sádrokartonu

Sádrokarton je velmi užitečným materiálem, se kterým se běžně setkáme v městských bytech, na chatách i chalupách, ale také v rodinných domech. Nejčastější variantou jsou sádrokartonové stropy, dále pak rychlé příčky, kterými chceme oddělit místnost, a podobně. Poslední velkou výhodou sádrokartonu je jeho opravitelnost.

Proč opravovat sádrokarton?

Případů je celá řada. Může se stát, že si chcete pověsit obraz, ale bohužel, hřebík naklepete špatně. Nebo věšíte svítidlo, ale opět špatně navrtáte díru. Sádrokarton se ale opravuje stejně dobře, jako když se aplikuje. Je to snadné, rychlé a především dostupné řešení, jak si zvelebit zašlé zdi, vytvořit nové místnosti, zakrýt nedostatky.

Jak opravit sádrokarton?

Jak už název napovídá, vhodným materiálem pro opravu sádrokartonu je sádra. Ne vždy však stačí. V těchto případech přichází na řadu sádrokartonová záplata. Na malé dírky je vhodné použít nesmršťující se tmel, kterým otvor vyplníte a zahladíte. Na větší díry je vhodné použít již hotové záplaty na sádrokarton. Sehnat se dají v kterémkoliv hobby marketu nebo obchodech pro kutily. Nevýhodou ale je, že záplata nad zdí lehce vyčnívá, tudíž její použití je také na zvážení. Pro rychlou opravu je však zcela dostačující.

Jestliže je ale poškození opravdu velké, sádra ani hotová záplata nepomohou. V těchto případech lze použít neviditelnou záplatu. Tu vytvoříte z kusu sádrokartonu, který bude přesně kopírovat velikost díry v sádrokartonové desce. Kobercovým nožem tento tvar vyřízneme a tím nám vznikne požadovaná záplata. Do otvoru upevníme konstrukční profily, na které záplatu našroubujeme. Teď už zbývá jen zahladit stopy tmelem nebo sádrou a vše zakrýt nátěrem či malbou. Stěna, nebo strop, dostane zpět na své kráse a nikdo nepozná, že zde někdy předtím byla nežádoucí díra.

Pomůžeme vám

Výše uvedený postup není těžký, ale chápeme, že není úplně pro každého. Rádi vám s tímto problémem pomůžeme. Oprava rýh a děr v sádrokartonu je naším denním chlebem. Pro opravy sádrokartonů Brno nás neváhejte kontaktovat. Již brzy se zbavíte nežádoucích děr, pojďte do toho s námi.

TOPlist